Ballagás

„A boldogságot csak az bírja el, aki elosztja. A fény csak abban válik áldássá, aki másnak is ad belőle… Amit szerzel, amit elérsz, amit tudsz, amit átélsz, oszd meg. Most eredj, és élj, mert a világ a tiéd.” (Hamvas Béla)

A ballagás egy olyan ünnepi alkalom, amely iskolánk életének évről évre megismétlődő, szerves része, de diákjaink csak egyszer élhetik át ünnepeltként.
Az alapiskolai ballagásra minden kilencedikes tanuló izgalommal és várakozással telve készül, hiszen ez az esemény az első jelentősebb állomás minden ember életében. A ballagás egy korszak lezárása. Fordulópont diákjaink életében, hiszen elhagyni készülnek szűkebb kis közösségünket, és kinyílik számukra a világ. Elindulnak az önállósodás, a felnőtté válás útján. Ehhez az úthoz kívánunk ballagó diákjaink számára erőt, egészséget, Isten áldását, a Szűzanya oltalmát, kitartás és boldogságot.